Aktuálně jste na novém webu.   Starý web je zde.

RMK KrupkaR M K   Krupka - Raketomodelářský klub Krupka           

Karla Čapka 272, Krupka, PSČ 41742, Czech Republic


V sobotu 5.11.2016 se nejen RMK Krupka rozloučil s raketomodelářskou sezónou. Do Krupky přijeli modeláři ze Suché, Dubí, Bystřan, Teplic, Křešic, Loun, Karlových Varů, Jičína, Plzně, Stodu u Plzně, Žatce, Českého Těšína, Letovic, Šenova u Ostravy, Prahy, Hradce Králové, Dalovic u Mladé Boleslavi, ale i z Německa z Rossendorfu a Chemnitzu, ze Slovenska z Bardějova a Prešova. V sobotu se v Krupce sešlo více jak 200 účastníků.

Dopoledne připravil RMK Krupka soutěž v halových házedlech v Městské hale v Krupce. V předškolní kategorii zvítězil Andrej Železný z RMK Krupka, mezi žáky z 1.a 2. tříd zvítězil Jan Šubrt z RMK Krupka, před Lubošem Trtíkem z MK Dubí a Tomášem Laurichem z RMK Krupka. V mladších žácích vyhrál Jan Nevečeřal z LMK Stod, před Jakubem Redlichem z RMK Krupka a Oldřichem Trtíkem z MK Dubí. V žákyních první příčku vybojovala Tereza Redlichová před Veronikou Šubrtovou obě z RMK Krupka a třetí byla Markéta Radová z MK Severka Modelpark Suché. Ve starších žácích zvítězil Josef Bohuslav z LMK Stod, druhý byl Tomáš Podaný z RMK Krupka a třetí Jason Knöfel z MFC Rossendorf. Mezi juniorkami byla nejlepší Viktorka Tržilová z RMK Krupka a v juniorech Jiří Tůma z MK Severka Modelpark Suché, druhá příčka patřila Paulu Starkovi z MFC Rossendorf a třetí Antonínu Křížkovi z LMK Stod. V seniorech zvítězil Jiří Schiefendeker LMK Louny před Jiřím Tůmou st. z MK Severka Modelpark Suché a Michalem Michnou z Křešic.

Po obědě v RMK Krupka všichni odjeli na letiště Srbický pahorek, kde ve 14.00 začala Modelářská show. Představilo se 46 různých modelů ( ufo, záchodové prkýnko, Spange Bob, létající hokejky, elektrická kytara, auto, hasicí přístroj , vánoční stromeček, velká tužková baterie, motýl, chlupatá housenka atd.) a velkých raket. Návštěvníkům se show moc líbila, i když bylo docela chladno, ale nepršelo. Pochvalu zaslouží porota, která skvěle pracovala ve složení ing. Jan Brázda, Helena Šálková, Dana Hnízdilová , Renata Zoreníková a Petr Dubina. V kategorii Show mládež zvítězil Spange Bob Michala Osvalda, druhá příčka patřila Cocacole Tomáše Podaného a třetí byla Muchomůrka Jakuba Redlicha, všichni RMK Krupka. Mezi seniory v Show zvítězilo UFO Karla Urbana z RMK Praha, druhé místo patřilo Elektrické kytaře Jana Šebesty z MK Šenov a třetí příčku získalo toaletní prkýnka Zdeňka Koláře z RMK Krupka, V kategorii velké rakety zvítězil Jaromír Chalupa z MK Šenov s Little Joe 2, druhá příčka patřila Bedřichu Pavkovi z RMK Krupka s raketou OTA 1 a třetí Tiboru Girovi z RMK Bardějov s ROYAL AIR FORCE. Vítězům předávali poháry již v RMK Krupka ing. Jan Brázda a starosta města Krupky ing. Zdeněk Matouš.

V RMK Krupka proběhla další soutěž O nejlepší štrůdl a nejlepší dobrůtku. Zde se rozhodčí opět moc snažili vybrat ty nejlepší, ale shodli se, že všech 20 soutěžních štrůdlů a dobrůtek bylo velmi dobrých. Po pečlivém výběru a ochutnávání nakonec zvítězil štrůdl rodiny Střeskových, druhou příčku obsadila rodina Podaných a třetí Pospíšilova. V soutěži o nejlepší dobrůtku zvítězila rodina Rakova před Ferbasovými z Hradce Králové a Pospíšilovými. Ostatní účastníci soutěže byli z RMK Krupka. Po soutěži si všichni přítomní na skvělých dobrotách pochutnali.

Poslední akcí sobotního dne bylo vyhodnocení nejlepších raketových modelářů za rok 2016.
Po sečtení všech bodů z jednotlivých kategorií je vyhlášen nejlepší žák, junior a senior.
Nejlepším žákem pro rok 2016 se stal Tomáš Podaný, druhé místo získala Veronika Šubrtová a třetí Michal Osvald, všichni RMK Krupka.
Nejlepším juniorem pro rok 2016 byl vyhlášen Lukáš Pidrmann. Druhou příčku obsadil Tomáš Podaný, oba RMK Krupka, a třetí Václav Krůta z RMK Dalovice.
Nejlepším seniorem pro rok 2016 je Zdeněk Kolář z RMK Krupka, druhé místo patří Jaromíru Chalupovi a třetí Janu Šebestovi z MK Šenov.

V jednotlivých kategoriích MČR 2016 to dopadlo takto:
Žáci:
S3A: Mistr ČR Viktorie Tržilová, stříbro Pavel Klika, bronz Karel Strnad
S4A: Mistr ČR Michal Osvald, stříbro Ota Železný, bronz Tomáš Podaný
S6A: Mistr ČR Jan Stopa ( RCSO Český Těšín),stříbro Michal Osvald, bronz Veronika Šubrtová a Jan Buba( RCSO Český Těšín),všichni ostatní z RMK Krupka

Junioři
S1A: Mistr ČR Tomáš Podaný, stříbro Adam Štoček, bronz Viktorie Tržilová S3A:Mistr ČR Viktorie Tržilová, stříbro Tomáš Podaný, bronz Václav Krůta
S4A:Mistr ČR Václav Krůta, stříbro Viktorie Tržilová, bronz Lukáš Pidrmann
S6A:Mistr ČR Lukáš Pidrmann, stříbro Michal Osvald, bronz Tomáš Podaný
S7:Mistr ČR Tomáš Podaný, stříbro Bogdan Bajger (RCSO Český Těšín), bronz Lukáš Pidrmann
S8D:Mistr ČR Lukáš Pidrmann, stříbro Tomáš Podaný, bronz Jan Buba (RCSO Český Těšín)
S9A:Mistr ČR Václav Krůta, stříbro Michal Osvald, bronz Lukáš Pidrmann

Senioři
S1A: Mistr ČR Bedřich Pavka, stříbro Jan Šebesta (MK Šenov), bronz Jaroslav Cihla ( RMK Letovice)
S3A: Mistr ČR Zdeněk Kolář, stříbro Jan Šebesta (MK Šenov), bronz Bedřich Pavka
S4A: Mistr ČR Jaromír Chalupa (MK Šenov), stříbro Zdeněk Kolář, bronz Jaroslav Chmelík ( RMK Dalovice)
S6A: Mistr ČR Zdeněk Kolář, stříbro Jan Šebesta (MK Šenov), bronz Pavel Broný
S7: Mistr ČR Zdeněk Kolář, stříbro Milan Kučka ( RMK Letovice), bronz David Pastuszek (RCSO Český Těšín)
S8Dp: Mistr ČR Zbyněk Krámek ( RMK Dalovice), stříbro Petr Dubina, bronz Jan Čerepjuk (MK Severka Modelpark Suché)
S9A: Mistr ČR Zdeněk Kolář, stříbro Bedřich Pavka, Jaroslav Chmelík (RMK Dalovice)