V sobotu 8. 10. 2022 oslavil náš klub 50 let od svého vzniku. Do Krupky se sjeli modeláři z celé České republiky, přijeli přátelé z Německa, Slovenska a Maďarska. Pozvání přijal i prezident raketové subkomise CIAM FAI (prezident všech raketových modelářů na světě) Dr. Zoran Pelagič, předseda Svazu modelářů České republiky ing. Jan Žemlička, ředitel největšího sponzora KnaufInsulation ing. Jan Brázda, kteří se podíleli na předávání cen. Poděkování za sponzoring patřilo i Václavu Řípovi z VR Technik a Karlu Strnadovi Profi Parket, kteří se akce v klubu zúčastnili. Celý den natáčela Česká televize, která připravuje seriál o československé kosmonautice a 1. díl má patřit RMK Krupka – raketovým modelářům. V televizi má být až na podzim 2023.

Členové RMK Krupka se zúčastnili 3 světových pohárů:

16.-18. 9. 2022 v Partyzánském na Slovensku reprezentovali Krupku a ČR: junioři Jakub Redlich, Petr a Viktor Šicovi, senioři Viktorie Tržilová, Pavel Broný, Petr Šic , bodovač S7 Bedřich Pavka, prezident JURY Věra Pavková, pomocník Michaela Šicová 

2.místo v S7 vybojovala Viktorie Tržilová

 

Na konci září uspořádal RCSO Český Těšín poslední seriálovou soutěž v Milíkově, kde naši závodníci byli na každém vyhlášení na stupních vítězů, jen v S8 se
neumístili. 

Přílohy
Download this file (MČR Český Těšín 2022.pdf)Výsledková listina[ ]443 kB

V sobotu 8. října 2022 slaví RMK Krupka 50. výročí svého založení a srdečně zve všechny stávající i bývalé členy na oslavu na letiště i do klubu.

Prosím, dejte vědět, do 30. 9., zda se zúčastníte.

Všechny příznivce modelářství zveme na letiště Srbický pahorek od 13.00.

Propozice v příloze

Přílohy
Download this file (Propozice na setkání modelářů.pdf)propozice[ ]241 kB

Srdečně zveme všechny děti i rodiče na 1. schůzku po prázdninách v úterý 6. září 2022 od 16.30 do RMK Krupka, kde se domluvíme na všem, co nás v 2. pololetí čeká a kdy budou pravidelné schůzky. Přivítáme nejen stávající členy, ale i ty , kteří mají nově zájem o raketové modelářství.
Na setkání se těší Věra Pavková, předsedkyně RMK Krupka

 

Na ME reprezentovali Českou republiku 3 závodníci z Krupky – Viktorie Tržilová, Zdeněk Kolář a junior Karel Strnad. Pomocníky byli Karel Strnad st. a Klára Dušková. ČR získala 5 medailí a na všech se podíleli naši závodníci.

Nejlepší českou reprezentantkou byla Viktorie Tržilová, která se stala mezi ženami mistryní Evropy v S4A ( raketoplán) a stříbro získala v S7 (velká maketa).

V týmu s muži získala se Zdeňkem Kolářem a Milanem Kučkou z Letovic v S7 stříbrnou medaili, v týmu s Jaromírem Chalupou z Českého Těšína a Petrem Dubinou z MK Severka Modelpark Suché v S1A ( prostá výška) bronz.

Karel Strnad s Piotrem Štirbou a Janem Stopou (oba Český Těšín) vybojovali bronz v S7 (velké makety).

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci ČR i Krupky (klubu i města).

V červenci v Letovicích a srpnu v Krupce uspořádal RMK Krupka 2 soustředění mládeže, kterého se zúčastnili junioři z Krupky a Českého Těšína, kde se mládež připravovala na ME, MČR a světové poháry.