V listopadu se vždy v Krupce ukončuje raketomodelářský rok. I tentokrát jsme se rozloučili na Srbickém pahorku modelářskou SHOW, na kterou přijeli raketoví i letečtí modeláři z Prahy, Jičína, Ostravy, Českého Těšína, Letovic, Brněnce, Ústí nad Labem, Teplic, Chlumce, Hradce Králové, Pardubic, Potštejna a samozřejmě z Krupky, přijeli i přátelé z RCSO Rossendorf ( náš spřátelený klub z Německa u Drážďan) a raketoví modeláři z Chemnitz a Slovinska, se kterými závodíme a přátelíme se již řadu let. Přijeli i se svými dětmi. Pozvání přijal i pan starosta města Krupky Jan Kuzma. 

Raketomodelářský klub Krupka pořádal Mistrovství ČR mládeže v kategorii velké rakety na Srbickém pahorku 4.11.2023.

Počasí celkem přálo, i přes potíže s motory a nemocností dětí se soutěž vydařila. Mistrem ČR se stal Jakub Krejdl, stříbro získal Víťa Varmus a bronz Maksym Tolstenov, všichni RMK Krupka. Děkujeme všem rozhodčím, pořadatelům a rodičům za pomoc při soutěži.

Poděkování patří Knafinsulation Krupka, KÚ Ústeckého kraje , Městu Krupka i SMČR za finanční pomoc při mistrovských soutěžích v roce 2023 v Krupce, v ČR i v cizině. Foto – mistr ČR Jakub Krejdl + 3 nejlepší na MČR

Na světový pohár a MČR na východ naší země odjeli v pátek 22.9.2023 z RMK Krupka Viktorie Tržilová, Věra Pavková, Klára Dušková, Michaela Šicová, Bedřich Pavka, Pavel Broný, Zdeněk Kolář, Karel Strnad st., Petr Šic st., junioři Daniel a Rosálka Pavkovi, Vít a Jenda Varmusovi, Petr a Viktor Šicovi, Jakub Redlich, Andrej Železný, Rosťa Pišl a Karel Strnad.
Do pátku bylo krásně, ale v sobotu( silně) a v neděli pršelo. Proto JURY zkrátila jednotlivé kategorie pouze na dva starty. V sobotu se létaly pouze dvě S6A a S9A, kategorie S4A byla přeložena na neděli, kde se odlétala kat. S8P a S7. Ve světovém poháru v S6A byla v juniorech Rosálka Pavková třetí, v celkovém pořadí mezi dospělými byla 7. ze 46 startujících. V S9A byl 2. Petr Šic a třetí Daniel Pavka, který byl zároveň druhým nejlepším juniorem.
V seriálu MČR v S4A zvítězil Milan Kučka z Letovic, druhý byl Pavel Broný a třetí Viktorie Tržilová, v juniorech vyhrála Rosálka Pavková před svým bratrem Danielem a Jakubem Redlichem. V S6A zvítězil Zdeněk Kolář před Piotrem Štirbou z Českého Těšína a Karlem Strnadem V juniorech vyhrála opět Rosálka před Danielem a
Jakubem, kteří měli oba stejně bodů a tudíž obsadili oba druhé místo.
V S9A zvítězil Petr Šic st. před Pavlem Broným a Viktorií Tržilovou. Mezi juniory byl nejlepší Daniel Pavka, druhý byl Jakub Redlich a třetí Andrej Železný, V S7(velká maketa) se rozdělovaly tituly MČR. V seniorech zvítězil Milan Kučka z Letovic, stříbro získala Viktorie Tržilová, bronz Jaromír Chalupa z Českého Těšína. V juniorech se stal mistrem ČR Jan Stopa z Českého Těšína, stříbro získal Daniel Pavka a bronz Jakub Redlich.
Děkujeme KÚ Ústeckého kraje za finanční pomoc juniorům na SP a MČR.

Ve dnech 6.-9.10. 2023 reprezentovali ČR z RMK Krupka na 43. ročníku Lubljana Cupu v Žadovinku ve Slovinsku Viktorie Tržilová a Jakub Redlich, bodovačem S7 byl Bedřich Pavka, šéfkou JURY Věra Pavková a pomocníkem Klára Dušková.
Viktorie Tržilová získala třetí místo v S7 (velké makety) a v týmech s Jakubem Redlichem a Janem Stopou z Českého Těšína získali 2.místo v týmech.
Tímto světovým pohárem se ukončila mezinárodní raketomodelářská soutěžní sezóna.
Děkujeme za finanční pomoc Knaufinsulation Krupka a KÚ Ústeckého kraje.

7 juniorů z RMK Krupka – Václav Venitz, Andrej a Ota Železných, Petr a Viktor Šicovi, Daniel a Rosálka Pavkovi - se zúčastnili na začátku prázdnin reprezentačního soustředění v raketovém modelářství v Letovicích, kde se připravovali na světové poháry, které budou v 2.pololetí roku 2023.

Vyráběli raketoplány, padáky, rakety, házedla a elektry, trénovali jízdu s RC auty a lety s RC elektrami. S dětmi na soustředění byli trenéři mládeže Pavel Broný, Bedřich Pavka, Věra Pavková a Zdeněk Kolář, pomáhali rodiče Petr Šic a Václav Venitz. Na světové poháry a MČR v září a v říjnu se junioři připravili. Na začátku září se musí vše doladit a pak již znovu na soutěže!!!

Raketomodelářský klub Krupka p.s. pořádal již 25. ročník Modelářské školy za pomoci grantu z Knaufinsulation od října 2022 do června 2023 pro žáky a žákyně z 1. – 5.třídy.  Modelářské školy se zúčastnilo 16 tříd ze základních škol v Krupce a 4 třídy ze ZŠ Chabařovice, Modelářské školičky (pro děti z mateřské školky) se zúčastnilo 8 tříd z Krupky. Celkem se bohatého programu zúčastnilo více než 500 dětí.

V červenci 2023 v rámci příměstského tábora pro ZŠ a DDM Chabařovice RMK Krupka připravil rovněž Modelářskou školu pro 21 dětí a další Modelářská škola pro proběhla na táboře na Slapech pro 54 dětí z Teplic, Chabařovic, Poděbrad a okolí.

Modelářská škola děti velmi bavila a doufáme, že tomu tak bude i v příštích letech. Tento program může fungovat díky KnaufInsulation Krupka, za což děkujeme.

Víkend 16.-18.6.2023 patřil mladým raketovým modelářům, kteří se sešli na mistrovství ČR na letišti ve Vendryni.
Na MČR mládeže vyjelo 18 členů z RMK Krupka – závodníci a závodnice Daniel Pavka, Václav Venitz, Rostislav Pišl, Petr Šic, Andrej Železný, Viktor Šic, Rosálka Pavková a Denisa Rudzanová, trenéři a pomocníci Bedřich Pavka, Pavel Broný, Viktorie Tržilová a Jakub Redlich, donášková služba a pomoc v poli rodiče Venitzovi, Šicovi a tatínek Pišl, předsedkyní JURY byla Věra Pavková.

Na konci května se vydalo na SP na Slovensko 15 členů RMK Krupka , 7 juniorů – Rosálka Pavková, Daniel Pavka, Andrej Železný, Vašek Venitz, Viktor Šic, Petr Šic a Jakub Redlich, 2 senioři Pavel Broný a Zdeněk Kolář, 2 rozhodčí – prezident JURY Věra Pavková, hlavní bodovač S7 Bedřich Pavka a rodiče Šicovi a Venitzovi, kteří odvedli výbornou práci v poli.

Kromě SP se konala i mezinárodní soutěž ve výškách S1A(junioři), kde obsadil Daniel Pavka 4. místo. Na Slovensku proběhlo i mistrovství ČR ve výškách – S1A junioři, kde zvítězil Jan Stopa (Český Těšín), druhé místo obsadil Daniel Pavka a třetí byl Jakub Redlich. V S1B (senioři) na MČR byl Petr Pazour (Letovice) první, Piotr Štirba (Český Těšín) druhý, Pavel Broný třetí. V S5B (maketa výška) v mezinárodní soutěži byl Jakub Redlich čtvrtý, na MČR zvítězil Jan Stopa, druhý byl Jakub Redlich a třetí Daniel Pavka. V S5C (maketa výška) v mezinárodní soutěži byl druhý Petr Pazour z Letovic, na MČR byl první, druhá příčka patřila Zdeňku Kolářovi a třetí Milanu Kučkovi z Letovic.