V sobotu 9.11.2019 uspořádal RMK Krupka již tradiční setkání modelářů. Pozvání na akci přijali přátelé z Vyškova, Sobotky, Českého Těšína, Mostu, Ústí nad Labem, Šenova u Ostravy, Žďáru nad Sázavou, Letovic, ze Záměle u Vamberka, Světlé nad Sázavou, Plzně, Mladé Boleslavi, Jičína a samozřejmě z Krupky. Ze Slovenska přijeli z Bardějova a Košic, nechyběli naší dlouholetí kamarádi z MFC Rossendorf v Německu. Den byl rozdělen na 4 části. První začala na modelářském letišti Srbický pahorek, bohužel to bylo poslední vystoupení, protože v příštím roce se zde bude stavět. Tak jsme si to užili!!! Počasí sice nepřálo, ale přesto se létalo. Na SHOW se představila čarodějnice, smrtka, lentilková raketka, vajíčko, svíčka, hamburger, pastelka, kadibudka, cigareta, auto Fantomase apod.,, a velké rakety. SHOW se zdařila, velké rakety létaly perfektně. V ukázkách s letadly se představili naši přátelé z MFC Rossendorf a Roman Plesl ze Záměle. Škoda, že to bylo naposledy !!! Všichni soutěžící byli odměněni medailemi.

V polovině října se uskutečnil závěrečný světový pohár ve slovinském Kamniku, kterého se zúčastnili z RMK Krupka závodníci Karel Strnad jun., Pavel Broný a Zdeněk Kolář, Věra Pavková (JURY), Bedřich Pavka (rozhodčí S7) a pomocník Karel Strnad, z RMK Letovice závodníci Petr Pazour a Jiří Konkol, pomocník Milan Sopoušek.

Závodilo se za příjemného počasí, občas foukalo, ale vše se zvládlo ke spokojenosti závodníků. V jednotlivcích získal Jiří Konkol stříbro v S7 (velké makety), Karel Strnad byl v S9A vyhlášen nejlepším juniorem, v soutěži týmu ve složení Strnad, Broný, Kolář vybojovali členové RMK Krupka 2.místo v kategorii S9A raketa vírník a 3.místo v S6A raketa streamer. SP byl ukončen SHOW (mimo soutěž), kde 2.místo získala Věra Pavková.

Poslední soutěž světového poháru se zdařila a všichni odjížděli spokojeni. Tak nashledanou na SP v roce 2020!

Karel Strnad se v celkovém hodnocení v kat. S7 a S9A umístil na 3.místě mezi juniory.

Mistrovství Evropy raketových modelářů se konalo 23. - 31. 8. 2019 v rumunském Buzau a zúčastnilo se ho 19 států z celé Evropy. Českou republiku reprezentovali Klára DuškováTM, senioři Viktorie Tržilová a Zdeněk Kolář z RMK Krupka, Jaroslav Chmelík a Zbyněk Krámek z MK Mladá Boleslav, Petr Pazour z RMK Letovice, Petr Dubina z MK Severka Modelpark Suché, junioři Karel Strnad a Matyáš Střeska z RMK Krupka, Marian Mendrok, Piotr Štirba a Jan Stopa z RCSO Český Těšín, David a Jiří Janečkovi z MK Zlín. Zázemí a donáškovou službu zajišťovali rodiče Milan Střeska, Karel a Monika Strnadovi z RMK Krupka, manželé Stopovi, panové Mendrok a Štirba z RCSO Český Těšín a manželé Janečkovi z MK Zlín.

Junioři z RMK Krupka, RCSO Český Těšín a LMK Zlín si dali pod vedením Bedřicha Pavky dostaveníčko v Letovicích 4.-7.7.2019 . Reprezentačního soustředění se zúčastnili nejen junioři, ale přijeli i senioři, kteří trénovali a juniorům také Poděkování patří za starost o naše plná břicha a perfektnímu zázemí členům raketovým a leteckým modelářům z Letovic.

Na konci června přijely 2 třídy (5. a 7.) ze ZŠ Chabařovice na Modelářskou školu do našeho klubu, který si prohlédly, vyrobily a zalétaly balsové letadélko, procvičily se na simulátorech a shlédly několik snímků o vesmíru a starty raket. Letošní Modelářskou školu a školičku navštívilo 22 tříd nejen z Krupky, ale i z Chabařovic

V sobotu 25.5.2019 uspořádal náš dlouholetý partner MFC Rossendorf v SRN soutěž, které se zúčastnili i naši členové.

Mezi juniory startoval poprvé Daniel Pavka a získal třetí místo. Mezi seniory se vešli všichni 3 naši zástupci do první desítky, ale poháry nezískali. Pavel Broný byl pátý, Bedřich Pavka sedmý a Martin Pavka devátý. Poprvé se při jedné soutěži představili 3 generace Pavků.

Ale tady nejde o výsledky, ale o pěkné chvilky na letišti a následně při společném posezení v klubu. Společné chvíle si modeláři zpříjemňují nejen společným létáním, ale následně předáváním nových poznatků v modelářství. Všem přítomným se společně prožitý den líbil a těší se na setkání, které se uskuteční zase v Krupce.

 

O víkendu 11.-12.5.2019 zorganizoval RMK Krupka 2.kolo seriálu MČR pro seniory a juniory v kategoriích S6A raketa streamer, S8E-P rádiem řízený kluzák s přesností přistání s motorem 40Ns, S8D - P rádiem řízený kluzák s přesností přistání s motorem 20 Ns od jednoho výrobce.
Počasí moc nepřálo, bylo zataženo, velmi chladno a při posledním kole S6A již pršelo.

Přílohy
Download this file (vysl20190512.pdf)Výsledky[ ]380 kB