Na 39. ročník světového poháru do slovinského Kamniku přijeli závodníci ze 14 zemí Evropy a Indie. Z České republiky přijelo 10 závodníků – Viktorie Tržilová, Ladislav Kůra, Daniel Pavka, který startoval úplně poprvé (junioři), Martin Pavka, Bedřich Pavka, Alexandr Kozlov, Zdeněk Kolář a Pavel Broný z RMK Krupka, Jaromír Chalupa z MK Šenov a Milan Kučka z RMK Letovice.
V pátek 6.10. se létala kategorie S3A raketa padák jako mezinárodní soutěž, v sobotu 7.10. již světový pohár v S4A raketoplán, S9A raketa vírník a S6A raketa streamer. V neděli 8.10. byly na programu 2 kategorie S8E/P rádiem řízený kluzák a velká maketa S7.

Soutěž v Kamniku uzavírala celý seriál soutěží světového poháru pro rok 2017. Ve světovém poháru soutěží senioři a junioři dohromady. Vyhlašuje se nejlepší junior. Jak naši dopadli?
V S7 vyhrál světový pohár Martin Pavka, v týmech 1. místo Kolář, Kučka, Chalupa, 2. místo Martin Pavka, Tržilová, Kůra, nejlepším juniorem byla vyhlášena Viktorie Tržilová.
V S8E/P do pětičlenného finále se probojovali 2 Rusové, 1 Švýcar, Milan Kučka a Martin Pavka z ČR. Nakonec získal 2.místo Milan Kučka a bramborová medaile patřila Martinu Pavkovi, 3.místo získal tým ve složení Kučka, Chalupa, Broný.
V S6A získal 2.místo Alexandr Kozlov a tým ve složení Kozlov, Broný, Daniel Pavka byl třetí.
V S9A byla Viktorie Tržilová celkově na čtvrtém místě, ale byla nejlepší mezi juniory, tým ve složení Kůra, Tržilová, Bedřich Pavka byl třetí.
V S4A získal 2. místo Milan Kučka, tým ve složení Kučka, Kolář, Chalupa zvítězil. Nejlepším juniorem byl Ladislav Kůra.
Ze Slovinska odjížděl každý český reprezentant alespoň s jedním umístěním na stupni vítězů. Poslední světový pohár se vydařil, počasí přálo a všechno dobře dopadlo. Všichni závodníci zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci ČR i klubu. Díky patří i Městu Krupka, Ústeckému kraji a KnaufInsulation za finanční podporu krupským juniorům.