V neděli 7. 5. a v pondělí 8. 5. uspořádal RMK Krupka 2. kolo seriálu MČR v raketovém modelářství na Srbickém pahorku, kam přijeli závodníci z Českého Těšína, Třince, Šenova u Ostravy, Hradce Králové, Letovic, Mladé Boleslavi, Plzně a samozřejmě z RMK Krupka. Soutěž proběhla v pořádku. I počasí vydrželo. Chvílemi bylo docela teplo, pak pěkná zima, ale hlavní bylo, že nepršelo a všechny kategorie se odlétaly podle plánu.

Senioři soutěžili v pěti kategoriích – S3A raketa padák, S4A raketoplán, S6A raketa streamer, S9A raketa vírník a S8E/P rádiem řízený kluzák s přesností přistání. Za RMK Krupka startovali Bedřich a Martin Pavkovi, Pavel Broný, Alexandr Kozlov, Zdeněk Kolář a Milan Střeska. Junioři závodili v 6 kategoriích – S3A, S4A, S6A, S9A, S8D a S6AP raketa streamer – vyřazovací soutěž. Za RMK Krupka startovali Tomáš Podaný, Michal a Jakub Osvaldovi, Karel Strnad, Matyáš Střeska, Ota Železný, Jiří Chalaš, Miroslav Rak, Jakub Redlich, Tomáš Laurich, Marek Pospíšil, Alex Čejka, Ladislav Kůra a 4 dívky Viktorie Tržilová, Veronika Šubrtová, Pavlína Richterová a Eliška Janíková. Absolutně nejlepším závodníkem tohoto zápolení se stal Tomáš Podaný se čtyřmi medailemi – 1x zlato, 1x stříbro a 2x bronz.
V S3A v juniorech zvítězila Viktorie Tržilová, v seniorech zvítězil Zdeněk Kolář a stříbrnou medaili získal Bedřich Pavka.
V S4A v juniorech získala stříbro Pavlína Richterová a bronz Tomáš Podaný. V seniorech byl Zdeněk Kolář třetí.
V S6A v juniorech zvítězil Tomáš Podaný a v seniorech Bedřich Pavka.
V nové vyřazovací soutěži pro juniory vybojoval ve finále 1. příčku Michal Osvald a druhou Tomáš Podaný.
V S8D byl třetí opět Tomáš Podaný a v seniorech byl po základní části na druhé příčce Martin Pavka, ale po finále skončil čtvrtý.
V S9A v juniorech zvítězil Michal Osvald, druhý byl Ota Železný a třetí Viktorie Tržilová. V seniorech byl nejlepší z našich na 5. místě Bedřich Pavka.
Ve 2.kole v seriálu MČR vybojovali reprezentanti RMK Krupka 14 medailí a opět velmi dobře reprezentovali své město i kraj.

Přílohy
Download this file (2.kolo_seril_MCR_Krupka.pdf)Výsledky[ ]422 kB