Do Letovic odjelo 24 členů RMK Krupka, z toho závodilo 10 juniorů a 5 seniorů, 2 vedoucí a ostatní byli rodiče jako pomocníci. V pátek 22.4. 2016 na letišti v Letovicích trénovalo s elektrolety a rádiem řízenými kluzáky a v sobotu 23.4. 2016 se již závodilo ve 3 raketových kategoriích.

 

V S3A - raketa padák v juniorech zvítězil Ladislav Kůra z RMK Krupka před Václavem Krůtou z RMK Dalovice a Viktorií Tržilovou z RMK Krupka.V seniorech zvítězil Zdeněk Kolář před Bedřichem Pavkou, který se po 3 letech odmlky opět na závodní pole vrátil, oba z RMK Krupka a Jaroslavem Chmelíkem z RMK Dalovice.

V S4A - raketoplán v juniorech vyhrál Lukáš Pidrmann z RMK Krupka před Janem Bubou z RCSO Český Těšín a Tomášem Laurichem z RMK Krupka. V seniorech si 1. místo vybojoval Zdeněk Kolář, před Jaromírem Chalupou z MK Šenov a Bedřichem Pavkou.

V S6A - raketa streamer v juniorech byl nejlepší Michal Osvald, 2. příčku obsadil Lukáš Pidrmann , oba RMK Krupka a třetí byl Václav Krůta z RMK Dalovice. V seniorech zvítězil Jan Šebesta před Jaromírem Chalupou, oba MK Šenov a třetí byl Zdeněk Kolář.

V neděli 24.4. za veliké zimy se konala 2. soutěž v S3A, kterou v juniorech vyhrál Pavel Klika, 2. příčku obsadil Tomáš Podaný, 3. byl Michal Osvald, všichni RMK Krupka. V seniorech zvítězil Zdeněk Kolář, druhý byl Jan Šebesta a třetí Bedřich Pavka.

V S1A - raketa výška je pouze jedna soutěž a tudíž vítěz je zároveň mistrem ČR. Oba tituly v juniorech i seniorech vezeme do Krupky.Mistrem ČR v juniorech je Tomáš Podaný, stříbro má Adam Štoček a bronz Viktorie Tržilová, všichni RMK Krupka. V seniorech je mistrem ČR Bedřich Pavka, stříbrný Jan Šebesta (MK Šenov), bronzový Jaroslav Cihla (RMK Letovice).

Z Letovic jsme odjížděli promrzlí, unavení, ale spokojení. Junioři z RMK Krupka vyhráli všechny kategorie, z 15 umístění získali 12 pro RMK Krupka. Senioři z 5 kategorií 3x vyhráli, z 15 umístění získali 8 pro RMK Krupka.

První kolo seriálu MČR dopadlo na výbornou. Všem závodníkům i pomocníkům patří poděkování za reprezentaci Krupky i Ústeckého kraje. Tento výjezd na seriál MČR byl finančně podpořen z grantu KÚ Ústeckého kraje.

P1230092P1230132
 další foto na Facebooku

logoUK2