Víkend 16.-18.6.2023 patřil mladým raketovým modelářům, kteří se sešli na mistrovství ČR na letišti ve Vendryni.
Na MČR mládeže vyjelo 18 členů z RMK Krupka – závodníci a závodnice Daniel Pavka, Václav Venitz, Rostislav Pišl, Petr Šic, Andrej Železný, Viktor Šic, Rosálka Pavková a Denisa Rudzanová, trenéři a pomocníci Bedřich Pavka, Pavel Broný, Viktorie Tržilová a Jakub Redlich, donášková služba a pomoc v poli rodiče Venitzovi, Šicovi a tatínek Pišl, předsedkyní JURY byla Věra Pavková.


Soutěžilo se ve třech kategoriích – S3A padák, S4A raketoplán a S6A streamer. Pořadatel MČR RCSO Český Těšín vyhodnocoval 5 nejlepších závodníků v každé kategorii. V S3A byl Daniel Pavka pátý, v S4A byl Petr Šic čtvrtý a Andrej Železný pátý, v S6A se Mistrem ČR stal Petr Šic, druhý byl Rosťa Pišl a třetí Viktor Šic. Celé stupně vítězů patřily Krupce. To ještě Daniel Pavka měl po dvou kolech maximum, ale i přes veškerou snahu nemohl ve třetím kole startovat, přestože svůj model po velkém hledání s Viktorkou našel, ale bez hlavice a bez ní to nejde. Nakonec skončil sedmý. V celkovém pořadí byl Petr Šic třetí, Daniel Pavka čtvrtý a Viktor Šic pátý. Do první desítky se celkově zařadil ještě Andrej Železný na sedmém a Rosťa Pišl na desátém místě. Sedmiletá Rosálka Pavková získala cenu FAIR PLAY, protože přinesla svou raketu bez hlavice po svém letu rozhodčím a tudíž dostala DQ. Učíme děti závodit fér. Tak velké poděkování nejen jí, ale všem závodníkům za vzornou reprezentaci Krupky.
Na závěr vyhlašování byly předány medaile ze SMČR za juniorské MČR v S1A stříbro Daniel Pavka a bronz Petr Šic, v S3A stříbro Petr Šic a bronz Václav Venitz, v S5B stříbro Jakub Redlich a bronz Daniel Pavka.
Poděkování za finanční pomoc na MČR mládeže 2023 patří Městu Krupka, Knauf Insulation Krupka a KÚ Ústeckého kraje.