V sobotu 8. 10. 2022 oslavil náš klub 50 let od svého vzniku. Do Krupky se sjeli modeláři z celé České republiky, přijeli přátelé z Německa, Slovenska a Maďarska. Pozvání přijal i prezident raketové subkomise CIAM FAI (prezident všech raketových modelářů na světě) Dr. Zoran Pelagič, předseda Svazu modelářů České republiky ing. Jan Žemlička, ředitel největšího sponzora KnaufInsulation ing. Jan Brázda, kteří se podíleli na předávání cen. Poděkování za sponzoring patřilo i Václavu Řípovi z VR Technik a Karlu Strnadovi Profi Parket, kteří se akce v klubu zúčastnili. Celý den natáčela Česká televize, která připravuje seriál o československé kosmonautice a 1. díl má patřit RMK Krupka – raketovým modelářům. V televizi má být až na podzim 2023.

Od 13.00 se všichni účastníci a diváci sešli na letišti Srbický pahorek, kde 2 hodiny pouštěli modeláři rakety a SHOW modely ( např. motýl, Spange bob, chlupaté housenky, kadibudka, ufo, čarodějnice, smrtka, papoušek, televize, cocacola…), létala letadla a dron. Touto SHOW jsme asi rozloučili s letištěm, kde jsme létali 50 let. Má se zde stavět...

Pak se přesunuli do RMK Krupka jen modeláři a televize, kde se jako tradičně konala soutěž o nejlepší štrůdl, sladkost a slanou pochoutku. Ti nejlepší byli odměněni medailemi raketkami (vykrajovátka) a pak se vše snědlo ke kávě. Všem, kdo sladkosti donesli, děkujeme a výhercům blahopřejeme.

Potom jsme přikročili v k vyhodnocení seriálu MČR seniorů a juniorů v 6 disciplínách. V juniorské kategorii 3 tituly mistrů ČR zůstaly v Krupce – 2x Jakub Redlich, 1x Karel Strnad + 1x stříbro, 1x bronz Viktor Šic, v celkovém pořadí byl Jakub Redlich třetí. V seniorské kategorii rovněž 3 tituly mistrů ČR zůstaly v Krupce – 2x Zdeněk Kolář + 1bronz a 1x Pavel Broný, Viktorie Tržilová získala 2x stříbro, 1x bronz. V celkovém pořadí vybojoval 2. příčku Zdeněk Kolář a třetí Viktorie Tržilová.

Poté byli přijati do Síně slávy raketového modelářství Zdeněk Kolář, Pavel Broný a Věra Pavková z RMK Krupka, Jiří Kašpar z RMK Letovice a Jaromír Chalupa z RCSO Český Těšín (MK Šenov).

Po oficialitách došlo na předávání darů RMK Krupka. Diplom za výbornou práci RMK Krupka předal prezident raketových modelářů CIAM FAI Dr. Zoran Pelagič Věře Pavkové i pozdrav od slovenských modelářů. Velkou metrovou dřevěnou raketu vyrobili přátelé z MFC Rossendorf, raketoví modeláři z Chemnitz koupili a věnovali RMK Krupka kousek pozemku na měsíci a přidali i knihu o 1. německém kosmonautovi s jeho podpisem, od raketových modelářů z Českého Těšína dostal klub velký koš s dobrotami pro velké i malé členy RMK Krupka. Všem velmi chutnalo večerní pohoštění, které dodal Roman Stam. Slavnost se vydařila a dlouho do noci si měli modeláři co vyprávět.
Všichni jsou srdečně zváni!!!